MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

02.07.15

Mariusz Kiryła - wystawa malarstwa sakralnego

Mariusz Witold Kiryła
– urodzony w 1956 roku w Lublinie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe, na papierze i płótnie, grafikę, fotografikę. Współpracuje z artystami tworzącymi w Paryżu i jego okolicach (Colombes, Arganteuil, Montreuil). Od 1994 roku mieszka i tworzy w Świdniku. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym regionu poprzez wystawy i wspieranie młodych twórców w doskonaleniu warsztatu. Laureat I Nagrody Artystycznej Burmistrza Miasta Świdnik w kategorii dorobek i praca z młodzieżą (2005 rok) oraz Srebrnego Krzyża Zasługi Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (2009 rok). Od 2008 roku działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku prowadząc zajęcia malarskie w grupie „Przestrzeń” z młodzieżą oraz dorosłymi. Wystawia w kraju i za granicą m.in. w 1994 r. w Paryżu. 

 
30.06.15

Codzienny Niecodziennik

Prasa o nich pisze „Codzienny Niecodziennik”. I taki właśnie jest Niecodziennik, który promuje regionalną kulturę i sztukę. Nazwa Niecodziennik wzięła się z wierszy Księdza Jana Twardowskiego – wyjaśnia Redaktor Naczelny Jerzy Jacek Bojarski. Gazeta powstała przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, a jej działalność udowadnia, że biblioteka to nie tylko miejsce, w którym wypożycza się książki, ale również  biblioteka pełni rolę placówki kulturalnej.


Redaktorów Niecodziennika zainteresowały również Targi Sakralne LUBSACRO.


Serdecznie dziękujemy za ciekawy artykuł i zapraszamy do dalszej współpracy.

24.06.15

Stowarzyszenie Pedagogów NATAN Partnerem Branżowym targów LUBSACRO

Stowarzyszenie Pedagogów NATAN zostało założone 17 marca 2007 r.

Środowisko osób, które utworzyły Stowarzyszenie Pedagogów NATAN było zaangażowane w latach 1995-2006 w prace Sekcji Katechetycznej Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. W roku 2007, m.in. ze względu na skalę działalności, Sekcja Katechetyczna przekształciła się w samodzielną organizację.

Na dorobek środowiska twórców i członków Stowarzyszenia Pedagogów NATAN z okresu 1995-2006 składa się: ok. 500 szkoleń (ok. 12 tys. wydanych zaświadczeń), w tym 20 zagranicznych (Ukraina, Białoruś, Niemcy, Rosja), ponad 20 programów warsztatów autorskich, ponad 100 spotkań lubelskiej grupy samokształceniowej, ponad 100 artykułów drukowanych w „Katechecie”, „Znaku”, „Pastores”, „Post Scriptum”, „Flos Carmeli”, „Tygodniku Powszechnym”, 15 książek o charakterze poradników metodycznych przede wszystkim dla nauczycieli religii (w tym program nauczania religii w klasie „0”), książka metodyczna w języku ukraińskim, referaty na sympozjach naukowych (UAM, UO, KUL), największy polski serwis internetowy dla nauczycieli religii (działa od 1.09.2004 r.).


Podczas targów LUBSACRO Stowarzyszenie Pedagogów NATAN przeprowadzi warsztaty dedykowane katechetom i nauczycielom.

Szczegóły już wkrótce.
18.06.15

GAUDIUM Partnerem Branżowym Targów Sakralnych LUBSACRO 2015

Miło nam poinformować, że Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM zostało Partnerem Branżowym Targów Sakralnych LUBSACRO 2015.

----

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM
ul. Ogrodowa 12, 20-075 Lublin


Opis działalności

Zajmujemy się wydawaniem i dystrybucją publikacji o charakterze religijnym, tj. książek formujących duchowość chrześcijańską, podręczników do nauki religii oraz pomocy katechetycznych. Posiadamy własną drukarnię z doskonale wyposażonym studiem DTP, naświetlarnią CTP, maszynami do druku cyfrowego i offsetowego oraz introligatornię.
Szczegółowe informacje o nas można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.gaudium.pl.
Zlecenia na druk można przesyłać za pomocą łącza internetowego: www.druk.lublin.pl.

Zapewniamy przygotowanie publikacji na bardzo wysokim poziomie edytorskim (skład, korekta). Drukujemy technologią cyfrową i offsetową: książki, katalogi, broszury, plakaty do formatu B1, ulotki itp. Usługi wydawnicze i poligraficzne świadczymy również dla podmiotów zewnętrznych, takich jak firmy, instytucje, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe itp.

W ciągu ostatnich kilku lat Gaudium zakupiło nowe maszyny:
– do druku niskonakładowego (maszyny drukujące cyfrowo),
– do łamania arkuszy (falcerka),
– do przygotowania druku  (ekologiczne, bezprocesowe CTP).

Produkty i usługi

Książki religijne: Pismo Święte, dokumenty Kościoła, nauczanie papieskie, duchowość, święci, teologia, biblistyka, mariologia, homiletyka, liturgia, modlitewniki, literatura religijna dla dzieci i młodzieży, małżeństwo i rodzina, psychologia, nauki społeczne, albumy, aktualne problemy moralno-społeczne.
W naszej księgarni oprócz książek typowych dla wydawnictw katolickich można znaleźć:
– przewodniki po Lublinie w polskiej i angielskiej wersji językowej,
– albumy ukazujące piękno ziemi lubelskiej, w tym m.in. Kazimierza Dolnego,
– albumy przedstawiające uroki sztuki sakralnej w archidiecezji lubelskiej,
– pozycje z sylwetkami ludzi związanych z Lublinem (np. św. Jan Paweł II),
– podręczniki do nauki religii rozprowadzane przede wszystkim w szkołach województwa lubelskiego.
Druki: książki, albumy, katalogi, podręczniki, broszury, foldery, plakaty, kalendarze, ulotki, wizytówki.
Oprawy: twarda, miękka klejona, broszurowa i w spiralę.

Działalność społeczna

Angażujemy się w akcje o charakterze prospołecznym. Wspieramy szkoły, przedszkola i fundacje. Partycypujemy w różnego rodzaju festynach, festiwalach i konkursach. Zapraszamy dzieci i młodzież do oglądania naszej drukarni. Przyjmujemy studentów na staże i praktyki.

Nagrody

Nasze publikacje zdobywają prestiżowe nagrody i wyróżnienia w środowisku wydawniczym (m.in. nagroda Feniks).

tekst: Marzena Kosmala, Specjalista ds. Marketingu, Wydawnictwo Gaudium
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9