MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

29.02.16

VIII edycja Targów we wrześniu 2016 r.

Miło nam poinformować, że VIII edycja Lubelskich Targów Sakralnych odbędzie się w dniach 28-29 września 2016 roku.
30.09.15

VII edycja Targów Sakralnych już za nami!


Lubelskie Targi Sakralne LUBSACRO odbyły się już w po raz siódmy. Od 29 do 30 września 2015 roku w Targach Lublin swoje produkty prezentowało 60 Wystawców z całej Polski.


Wśród  gości zgromadzonych na uroczystym otwarciu Targów obecni byli m.in. Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski oraz Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Abel – Arcybiskup Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.

W trakcie otwarcia zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „Moja Parafia”, którego głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do poznania piękna i tradycji wspólnoty parafialnej.  

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Wokalnego Katedry Prawosławnej pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie pod dyrekcją Andrzeja Boubleja.   


                     


Wszystko dla parafii


Targi LUBSACRO to jedna z największych w Polsce wschodniej  prezentacja produktów i usług dla parafii, zakonów i instytucji działających na rzecz Kościoła. Wystawcy podczas targów eksponowali m.in.: przedmioty i naczynia liturgiczne, dzwony, sprzęt nagłaśniający i multimedialny, usługi konserwatorskie, ogrzewanie kościołów, sztukę sakralną, figury sakralne, figury do szopek, komunikanty i hostie, wino mszalne, świece, oprogramowanie do obsługi kancelarii parafialnych pomoce dydaktyczne dla katechetów, dewocjonalia, wydawnictwa oraz ofertę pielgrzymek do sanktuariów w Polsce i za granicą. 

                    


Bezpłatne warsztaty, konferencja i spotkania autorskie


Jak co roku, również w tej edycji dla osób duchownych, katechetów i członków rad parafialnych oraz osób świeckich przygotowano liczne wydarzenia towarzyszące, a wśród nich m.in.: bezpłatne warsztaty, spotkania autorskie oraz konferencje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne warsztaty o tematyce: „Katechizowany w świecie mediów” oraz „Szkoła życia z Bogiem – inne niż wszystkie przygotowania do bierzmowania” przygotowane przez stowarzyszenie pedagogów Natan.


Z Parlamentu Europejskiego czy USA do Targów Lublin


Na szczególną uwagę zasługiwała ekspozycja zdjęć upamiętniająca wydarzenie kanonizacji papieża Polaka „Papież Jan Paweł II. Dar Polski dla Świata” zorganizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wystawę, która była już prezentowana m.in. w Parlamencie Europejskim, Kanadzie i USA, tworzyły uporządkowane tematycznie zdjęcia opatrzone komentarzami, przypominające życie Jana Pawła II. Zwiedzający bardzo chętnie podziwiali wystawę malarstwa sakralnego Mariusza Kiryły- malarza, który współpracuje z artystami tworzącymi w Paryżu. 


                     


Nagrody Targowe

Podczas Targów LUBSACRO 2015 przeprowadzono i rozstrzygnięto konkursy na „Produkt roku” i „Formę promocji Targowej”. W kategorii Produkt Roku  zwyciężyła firma: Ludwisarnia Felczyńskich  za renowację zabytkowego dzwonu. Wyróżnienia trafiły do: Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej – GAUDIUM oraz do Firmy SZYDLAK.  W kategorii Forma Promocji Targowej zwyciężyła firma ZEXT Sp. z o.o.


  Fot. Robert Pikul

Dziękujemy wszystkim Wystawcom, którzy zaangażowali się w przygotowanie ekspozycji podczas Targów Sakralnych LUBSACRO 2015. Podziękowania składamy również na ręce Partnerów, którzy wzbogacili program imprezy, przeprowadzili warsztaty, służyli profesjonalną radą oraz wspierali merytorycznie projekt. A przede wszystkim dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Targi Sakralne LUBSACRO!

Do zobaczenia w 2016 roku!30.09.15

Galeria zdjęć

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z pierwszego dnia Targów LUBSACRO 2015 >>>
oraz reportażu fotograficznego przygotowanego przez Pana Jerzego Jacka Bojarskiego - Redaktora Naczelnego Pisma „Niecodziennik Biblioteczny” Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie >>>
30.09.15

Drugi dzień Targów Sakralnych LUBSACRO

Zapraszamy na drugi dzień Targów Sakralnych LUBSACRO. Ekspozycja jest otwarta dla zwiedzających w godzinach 10.00 – 16.00. 
więcej >>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9