MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

02.10.14

Za nami VI Targi Sakralne LUBSACRO

25 września 2014 dobiegła końca VI edycja Targów Sakralnych LUBSACRO. Podczas trzech dni targowych w Targach Lublin zaprezentowało się 50 wystawców z całej Polski. W tym roku obok szat liturgicznych, dewocjonaliów, prasy religijnej i sztuki sakralnej nasi wystawcy zaprezentowali m.in.:

- systemy fotowoltaiczne (PV) do konwersji światła słonecznego na energię elektryczną,

- kolektory płaskie pozwalające w sposób bardzo efektywny, przekazywać energię cieplną, promieniowania słonecznego do odbiornika,

- duży wybór podłóg warstwowych, laminowanych i lakierowanych,

- systemy sygnalizacji włamania,

- systemy nagłośnienia opartych na technice cyfrowej DSP (digital signal processor) oraz rozwiązywanie problemów nagłaśniania obiektów o trudnych warunkach akustycznych,

- linię profesjonalnych produktów do usuwania większości trudnych zanieczyszczeń oraz zabezpieczenia elewacji zarówno przeciw powstawaniu graffiti jaki i działaniu pozostałych czynników destrukcyjnie oddziaływających na elewację budynków,

- elektronikę użytkową;

- elektronicznie sterowane organy, zegary.

Wśród gości zgromadzonych na uroczystym otwarciu Targów obecni byli m.in.: Jego Ekscelencja Mieczysław Cisło - Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Abel - Arcybiskup Lubelski i Chełmski oraz prof. dr hab. Andrzej Derdziuk OFMCap - Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W trakcie otwarcia rozstrzygnięty został konkurs P@rafia on-line. Głównym celem konkursu było wyłonienie najaktywniejszej Parafii, która promuje swoje działania poprzez stronę www. Laureatami zostały: Parafia pw. Świętej Barbary w Łęcznej, Parafia pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim oraz Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie, do których trafiły nagrody w postaci wartościowych usług promocyjnych.

Jak co roku, również w tej edycji odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Pedagogów NATAN. Katecheci oraz osoby związane z edukacją uczestniczyły w spotkaniach „Metody aktywizujące w katechezie” oraz „Nauczyciel wobec zjawiska cyberbaitingu. Przyczyny, prawne aspekty, prewencja.” Dla księży oraz osób administrującymi stronami internetowymi w Parafiach zorganizowane zostało szkolenie „Jak zwiększyć zaangażowanie parafian wykorzystując Internet? Tworzenie strategii autentycznej komunikacji.”

W programie artystycznym Targów zwiedzający mogli wysłuchać koncertu Chóru Katedry Prawosławnej Przemienienia Prawosławnego w Lublinie pod dyrekcją Andrzeja Boubleja, a także Scholi z Parafii Wielącza. Dodatkowo przez cały czas trwania Targów udostępnione były - wystawa „ Ikony-moja modlitwa” autorstwa Danuty Majewskiej z Miechowa oraz wystawa fotografii „Architektura Sakralna Lubelszczyzny” Andrzeja Niezgody z Lublina. Ciekawą atrakcją był film o obecności Jezusa w eucharystii „Ja Jestem” w reżyserii Macieja Bodasińskiego oraz Lecha Dokowicza, po którym odbyło się spotkanie z reżyserem dokumentu.

Podczas Targów LUBSACRO 2014 przeprowadzono i rozstrzygnięto konkursy na „Produkt roku” i „Formę promocji Targowej”. W kategorii Produkt zwyciężyła Bezprzewodowa rozdzielnia elektryczna firmy TUGAL. Wyróżnienia trafiły do: Krakowskiego Zakładu Witrażów za zespół witraży do Kościoła MB Nieustającej Pomocy w Lublinie, Felczyński i Szydlak za dzwon spiżowy z inteligentnym napędem UNIBELL I oraz firmy Tugal za parafialną cyfrową tablicę ogłoszeń. W kategorii Forma Promocji Targowej zwyciężyła firma HAFTINA SP. Z O.O. SP. K.

Dziękujemy wystawcom, zwiedzającym oraz wszystkim, którzy wspomogli organizację VI Targów Sakralnych LUBSACRO 2014.
25.09.2014

VI edycja Targów Sakralnych już za nami

Dzisiaj zakończyliśmy VI edycję Targów Sakralnych LUBSACRO. Dziękujemy naszym wystawcom i zwiedzającym. Do zobaczenia za rok!


24.09.2014

Fotorelacja z drugiego dnia Targów

Zakończył się drugi dzień Targów Lubsacro. Zapraszamy do zapoznania się z GALERIĄ zdjęć - link

Targi Sakralne Lubsacro jeszcze jutro (25.09) od godziny 10:00. 

24.09.2014

Lubsacro "na żywo" w Radiu ER

Dziś na  LUBSACRO pojawiło się specjalne studio plenerowe Radia eR. W godzinach 11.00-13.00 będą mieli Państwo szansę usłyszeć relacje, rozmowy z wystawcami i uczestnikami VI edycji Targów Sakralnych LUBSACRO. Zachęcamy do słuchania na 87.9 fm lub www.radioer.pl. Zachęcamy także do odwiedzenia stoiska Radia eR (nr 42), gdzie mogą się Państwo zapoznać z ofertą antenową i działalnością rozgłośni.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9